Eko
0

11 maja 2015

Biegam Dobrze

Lubicie biegać? Albo nie biegacie, ale macie potrzebę pomagania i nie wiecie, jak się do tego zabrać?

Odpowiedź jest prosta, wejdźcie tu i pomóżcie wolności: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/charity/395

IMG_9599

Akcja #BiegamDobrze nie oznacza, że jestem znakomitym biegaczem i że o bieganiu wiem wszystko. Oznacza, że łączę pasję z pomaganiem. Wy też możecie! Jeśli startujecie w 37. PZU Maratonie Warszawskim wybierzcie opcję charytatywną i zachęćcie znajomych, przyjaciół, rodzinę, sąsiadów, żeby pomogli Wam zbierać pieniądze. Możecie wesprzeć kilka wspaniałych fundacji: Amnesty International (jak ja), Synapsis (jak Bartek Topa), Dzieci Niczyje albo Rak’n’Roll Wygraj Życie!

IMG_9590

Na świecie takie charytatywne bieganie to norma. Tak pomaga Maraton Londyński (600 mln funtów na rzecz potrzebujących!) i maraton w Nowym Jorku. Teraz możemy i my. Biegajcie i zbierajcie albo kibicujcie i wpłacajcie!

IMG_9589

Tu ściąga, jak się do tego zabrać z www.maratonwarszawski.com.  Polecam i z serducha zachęcam, bo #BiegamDobrze!

1. Zarejestruj się w 37. PZU Maratonie Warszawskim, wybierając jedną z dwóch ścieżek udziału. Możesz wystartować tak jak zawsze – wnosząc regulaminową opłatę startową i po prostu szykując się do startu w biegu. Ale możesz też zrobić o wiele więcej – zaangażować się w zbieranie środków na wybrany przez siebie cel i działać na rzecz jednej spośród czterech partnerskich organizacji dobroczynnych.

2. Wybierając tę drugą ścieżkę – charytatywną, podczas rejestracji założysz profil swojej zbiórki, za pośrednictwem którego Twoi znajomi, rodzina, sąsiedzi czy inni biegacze będą mogli wpłacać środki i wspierać Twój udział w maratonie. Otrzymasz poradnik biegacza charytatywnego, dzięki któremu dowiesz się w jaki sposób możesz zbierać fundusze i przekonasz się, że to nie musi być trudne, za to daje wiele radości z niesienia pomocy innym.

3. Kiedy licznik na Twojej stronie przekroczy 300 zł fundusze zasilą konto wybranej organizacji, a Ty otrzymasz od niej numer startowy. Na zebranie środków i zagwarantowanie sobie startu w maratonie masz czas do 15 sierpnia, jednak swoją zbiórkę możesz prowadzić dalej – aż do 15 października.

4. W biurze zawodów odbierzesz pakiet startowy 37. PZU Maratonu Warszawskiego z unikalnym numerem startowym i koszulką teczniczną adidas, a Twoja organizacja dołoży starań, abyś od startu do mety czuł, że Twój bieg to znacznie więcej niż tylko udział w zawodach.

A jeśli się nie uda?

Nie ma takiej opcji! Jeśli do 15 sierpnia zbierzesz mniej niż 300 zł – zebrana kwota zostanie przekazana na wskazany przez Ciebie cel charytatywny, a Ty będziesz miał jeszcze czas na zgłoszenie się do maratonu „tradycyjną ścieżką”, wniesienie opłaty startowej i udział w biegu.