Eko
0

18 stycznia 2017

Poznaj swoją instrukcję obsługi

Dlaczego zawodnik kombinacji norweskiej nie radzi sobie z tyloma dyscyplinami, a kiedy przerzuca się tylko na jedną, staje się w niej najlepszy? Dlaczego niektórzy lepiej radzą sobie z matematyką, a inni z polskim? I wreszcie, dlaczego w jednej rodzinie standardem jest, że kobiety cierpią na choroby tarczycy, a mężczyźni na raka prostaty? To wszystko kwestia genetyki.

BADANIA GENETYCZNE_ENEL_SPORT_2

Tym, na co nie mamy wpływu jest obciążenie genetyczne, które otrzymaliśmy od rodziców czy dziadków. Mimo tego możemy prowadzić zdrowy tryb życia, uszyty na miarę naszych predyspozycji. Możemy otrzymać instrukcję obsługi siebie samych. Jak? Robiąc badania genetyczne.

BADANIA GENETYCZNE_ENEL_SPORT_1

Nie dotyczą one jedynie skłonności do chorób onkologicznych czy schorzeń zakrzepowych, ale także predyspozycji sportowych czy tych określających edukacyjną ścieżkę dziecka. Dzięki nim można nie tylko zapobiec rozwojowi chorób, ale też dostosować styl życia do możliwości organizmu, a co za tym idzie – żyć lepiej, szczęśliwiej i dłużej.

BADANIA GENETYCZNE_ENEL_SPORT_3

W klinice Enel-Sport można przepriowadzić aż 5 rodzajów badań genetycznych: onkologiczne, specjalistyczne (badają m.in. prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu krążenia), sportowe, premium (obciążenia żywieniowe) i te adresowane do dzieci.

Ja już mam swoją instrukcję obsługi. A Ty?