Eko
0

7 czerwca 2019

Reima na każdą pogodę!

Mnóstwo czasu spędzamy w górach, bo tata chłopaków  jest przewodnikiem wysokogórskim IFMGA, więc kiedy on pracuje, my hasamy po halach. 

IMG_0376

A w górach wiadomo: przed chwilą hulał wiatr i padał deszcz, a  teraz już zaświeciło słońce i temperatura wzrosła o kilka stopni. No to jak się ubrać, bo przecież nic nas nie powstrzyma przed harcami i zabawą na świeżym powietrzu!

Reima

Skandynawowie mawiają, że nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie, a my się z tym zgadzamy. 

Mamy więc ze sobą wodoodporne i chroniące przed wiatrem spodnie. Są przewiewne i wygodne, no i łatwo je wyczyścić, co doceni każdy rodzic! 

Reima

Nasza ulubiona bluza z polaru z termoregulacją:  grzeje, kiedy jest chłodno. Nie przegrzewa w cieplejsze dni.

Reima

Buty! Muszą być wytrzymałe, dobrze amortyzujące stopę i wodoodporne, bo nasi synkowie zaliczą każdą kałużę. Takie, w których można skakać po kamieniach i dla których deszcz jest przyjemnym żartem.

3F165C69-6F0F-43B6-B2EF-D9AA20B20D02

Chłopcy kochają zasuwać na hulajnogach i rowerach. Nawet kiedy aura niekoniecznie temu sprzyja. Wydawać by się mogło, że nie psrzyja, bo wystarczy lekka puchówka!

Reima

A kiedy zrobi się cieplej, kurtka zmienia się w kamizelkę. Lubię takie rozwiązania! 

IMG_0241

Na koniec czapa. My uwielbiamy kominiarki. Tak, wiosną też się sprawdzają, zwłaszcza w górach. I nie są za ciepłe, te wiosenne wykonano z oddychającej bawełnianej dzianiny, która nie przegrzewa.

IMG_0205

Dobrej zabawy!