Eko
0

18 lipca 2013

Słodkie jak Caramella? Nie, biznesowo praktyczne. I bardzo kreatywne!

Obie pracowały w korporacjach. Obie urodziły po dwie córki. Obie postanowiły coś zmienić. Nie na zasadzie kaprysu. Raczej wykorzystania doświadczenia zdobytego w innych firmach, żeby stworzyć własny biznes. Tak powstało Studio Caramella.

Małgorzata Kwiatkowska i Agata Czerniakowska-Masiak. Twardo stoją na ziemi, mimo że ich projekty mebli i akcesoriów dla dzieci to czysta słodycz, ale nie taka od której mdli. Najpierw próbowały. Trochę to trwało.  Pierwsze łóżeczko wylądowało… w kominku. Nie nadawało się do niczego poza opałem 🙂 Potem było już coraz lepiej.

Same projektują i – co ważne – zatrudniają wyłącznie lokalnych wykonawców. Dziś uśmiechają się na myśl o nieprzespanych nocach, dostawach, które nie dotarły, wykonawcach, z którymi nie można było się porozumieć.

Ciągle uczą się biznesu i ciągle mają energię, którą mogłyby obdzielić połowę zaspanych pracowników w korporacjach. Pomysły sypią się z rękawa, a efekty? Sprawdźcie sami:

http://www.studiocaramella.pl/


O co się potykały, ile projektów wylądowało w koszu i ile godzin można pracować non stop? O tym wszystkim projektantki Studia Caramella opowiedziały „W biegu i na wybiegu” w Chilli ZET:

http://www.chillizet.pl/Radio/Programy/Chilli-ZET-W-Biegu-i-Na-Wybiegu/Wywiady/Malgorzata-Kwiatkowska-i-Agata-Czerniakowska-Masiak