Eko
0

3 kwietnia 2016

Rodzinnie i bezpiecznie

Jak każda przyszła mama chciałam, żeby wszystko odbyło się spokojnie. Chciałam mieć poczucie bezpieczeństwa, a to oznacza: poczucie, że jestem w najlepszych rękach. Poczucie, że o nic nie muszę się martwić. I miałam.

Oddział Połozniczy 4 - korytarz

– Czy ma pani jakieś pytania? – słyszałam zazwyczaj po tym, jak wytłumaczono mi już wszystko. Nie miałam. Wszystko jasne.

Oddział Połozniczy 8 - sala porodowa

Przed porodem – spotkanie z położną, anestezjologiem, neonatologiem. Krok po kroku, za rękę wprowadzano mnie w świat, gdzie wkrótce miałam się spotkać z małym, wielkim cudem.

Oddział Położniczy 2 - pokój

Genialny ginekolog-położnik dr Krzysztof Pancześnik – ostoja spokoju i wiedzy. Uff, nawet pozwolił mi biegać w ciąży. No dobra, truchtać, ale jednak to była regularna aktywność fizyczna. Chodziłam też na jogę. Może dzięki temu, już po wszystkim błyskawicznie wracałam do formy.

panczesnik

No właśnie po: znowu spokojny głos specjalistów i kawał solidnej wiedzy na temat tego, co teraz dzieje się z moim ciałem i jak pielęgnować półmetrowe nowe życie.

IMG_5583

Z Oddziału Położniczego Szpitala Damiana wychodziłam bez obaw. Wiedziałam, co teraz i wiedziałam, że zawsze mogę zadzwonić, gdybym miała jakieś wątpliwości.

Oddział Położniczy 5 - korytarz

Aha, a ponieważ nie jem mięsa, w trakcie pobytu w szpitalu zadbano nawet o mój talerz.

IMG_5605

Dziękuję!

IMG_5606