Eko
0

5 kwietnia 2019

Zero wymówek

Bleee, nie lubię brokuła!

Fuuuuj, brukselka…

O nie, tylko nie marchewka!

A sałata jest dla królików.

Biveggie

Znacie to? Nie do wszystkich warzywa przemawiają kolorami, smakiem i zapachem. Jednak według nowej piramidy żywienia to właśnie one, ze względu na mnogość witamin, minerałów i polifenoli, stanowią podstawę i powinny być obecne w każdym posiłku. Co więc zrobić, kiedy warzywa są ble i kiedy nie mamy możliwości zjeść pełnowartościowego posiłku np. w podróży?

Biveggie ma rozwiązanie: 12 świeżych warzyw, zapakowanych w 5 kolorowych tabletek. Świeżych, bo poddanych tylko liofilizacji (odparowaniu wody), dzięki czemu zachowane są wszystkie wartości odżywcze i nie trzeba ich sztucznie wzbogacać.

Biveggie

Szpinak, natka pietruszki, brokuły, koper włoski, seler, czerwone buraki, czosnek, papryka, dynia japońska, pomidory, marchew, czerwona kapusta, a wraz z nimi błonnik, chlorofil, antocyjany, beta karoten, flawonoidy, witaminy A, B1, B2, B6, kwas foliowy, witaminy C, witamina K, wapń, potas, żelazo, magnez, mangan to bomba witaminowa, którą można zabrać wszędzie ze sobą w kieszeni – na wycieczkę, do szkoły, na biwak, a nawet na maraton.

Już nie ma wymówki, żeby nie jeść warzyw!